Jump to content

Sunucu Kurallarımız


RRaene

Recommended Posts

Genel Kurallar

 • Hesap Paylaşımı / Hesap Devri

* Üyelerimizin kendi hesapları hiç bir şekilde başka bir kişi veya kişilere aktarılamaz. Hesabınızın tüm sorumluluğu size aittir.

* Örnekler:

* Günlük mesleğinizi yaptırmak için hesabınıza başka bir kişinin girip oynaması.

* Oyunun veya sunucunun incelemesi için başka bir kişinin girip oynaması.

 • Admin İnisiyatifi

* Sunucumuzda yapılan bir kural ihlali durumunda uygulanacak olan cezai işlemin şekli, süresi yönetim ekibi tarafından farklı uygulanabilir. Bu kararlar uygulandıktan sonra geri alınabilir veya değiştirilebilir.

* Yöneticilerin kendi aralarında yaptıkları oylamalarla uygunsunsuz görülen oyuncular doğrudan sunucudan uzaklaştırılabiliyorken; aynı zamanda rolcülerin yaptıkları hatalara göre belirli periyotlarda sunucudan uzaklaştırılmaları muhtemeldir. Yapılan bazı hatalara karşılık oyunculara sadece sözlü veya yazılı uyarı yapılabilir. Bu sözlü uyarıların ve yazılı uyarıların her biri forumdan duyurulmaktadır(https://forum.eightbornv.com/index.php?board=31.0).  Basit sebepler söz konusuysa “uzaklaştırma” ( süresi admin inisiyatifi doğrultusundadır ) ağır sebeplerde ise sunucudan süresiz uzaklaştırma uygulanabilir. Yazılı veya sözlü uyarıların adetine göre X bir oyuncu sunucudan süresiz olarak uzaklaştırılabilir.
Unutulmaması gereken en önemli algılardan bir tanesi, RP’nin doğrudan tiyatro gibi eğlenceli fakat bir o kadarda zor olduğudur. Tiyatro; rol arkadaşlarının birbirlerine oyun paslamasıyla güzelleşir ve eğlenceli hale gelir. Siz nasıl rol yaparak eğlenmek istiyorsanız, diğer oyuncularında eğlenmesi gerektiğini unutmamalısınız

* Alınan kararlara üyelerimiz "Destek Bildirimi" üzerinden itiraz edebilir. İtiraza verilen yanıtın olumsuz olması durumunda ısrarcı bir tutum sergilenemez. Israrcı tutumda bulunan kişiler hakkında cezai işlem uygulanacaktır.

 • Oyuncu Şikayetleri

* Oyuncu şikayeti açan kişiler kurallara ve şablona uygun şekilde konuyu açmak zorundadır. (Oyuncu Şikayet kuralları)

* Oyuncu şikayetleri forum adresimiz üzerinden [buradan] yapılmaktadır, yetkililerimize özel mesaj yoluyla şikayet yapılmamalıdır, yapılan hiçbir şikayet değerlendirilmeyecektir. Yaşanılan problemin üzerinden 24 saat geçmeden şikayet konusu açılmalıdır. 24 saat geçtikten sonra açılan şikayetlerin değerlendirilmesi yetkilinin kararına bağlıdır, hiç bir şekilde işlem yapılmadan kapatılabilir veya cezai işlem uygulanabilir. Şikayet eden veya şikayet edilen taraf yöneticilerin bu kararlarına itirazda bulunamaz.

* Sistemsel bir sorundan dolayı yaşadığınız kayıplarda tarafımıza kayıplarınızın giderilmesi için Video atmanız yeterlidir. (Kanıtsız kayıplar giderilemez.) ( Doğrudan yetklilere değil, forum üzerinden başlık açarak yapılmalıdır )

 • Yayıncı Kuralları

Yayın yapan yahut farklı bir yayında bulunan kişi veya kişiler hiç bir Eightborn oyuncusu hakkında kötü veya iğneleyici yorumda bulunamazlar. Bu konuda ki tavrımız nettir. Herhangi bir şekilde X bir oyuncudan memnuniyetsizlik durumunda forum üzerinden kişi hakkında şikayet talebinde bulunabilirsiniz. Bunu dışarıya yansıtmak kesinlikle yasaktır. Aynı şekilde yaptığınız yayınlarda veya katıldığınız chatlerde kitle yönlendirmeye yönelik hareketler uzaklaştırma sebebidir. Yayıncılar kendi chatlerinden ve moderasyon ekiplerinden sorumlulardır. Bu tarz durumlarda moderasyon ekiplerinin ve yayıncının doğrudan müdehale etmesi gerekmektedir. Başka sunuculara, başka sunucuların oyuncularına veya EightbornV içerisinde yer alan oyunculara laf atması, tartışma çıkarması veya devam etmesi yasaktır.

Yayın esnasında oyuncuların, oyundan kopmamaları gerekmektedir. Donate, host vb. durumlarda rolde “s” vermek, tepkisiz kalmak veya ansızın uzaklaşmak yasaktır.

* Yayın esnasında yetkililerimizin ani müdahale etmesi gereken bir durum yaşadığınızda oyun ekranınızı yayına vermemelisiniz. (Bugda kalmak, sürekli ölüp dirilmek, bir yere ışınlanmanız vb durumlar) 
 

 • Yönetim ekibine / Yetkiliye karşı tutum

* Yetkililerimize karşı hakaret, aşağılama vb hareketler yasaktır. Yetkililerimize karşı sergileyeceğiniz tutumlara ve üslubunuza dikkat etmelisiniz.

 • Karakter Başvurusu Kuralı

* Karakter başvuru formunuzu kesinlikle kendiniz doldurmalısınız, bu bilgileri harici yollarla elde etmeye çalışan kişilerin kuponu iptal edilecek ve bir daha başvuru hakkı olmayacaktır.

* Karakter başvurunuzun durumunu yetkililerimize özel mesaj yoluyla sorgulatmak, forumda vb konu açmak yasaktır.

 • Oyun Modu Paylaşımı

* Forum üzerinden veya özel mesaj yoluyla yollanılan link dosya vb herhangi bir içeriğin indirilmesi, yüklenilmesi, gönderilmesi, kullanıcının sorumluluğundadır. Olası problemlerden yönetim ekibimiz sorumlu değildir.

 • Bakiye Yükleme - İade hk.

* Düzenlenecektir.

 • Haksız Kazanç

* Oyun içerisinde ki mal varlıklarınızı hiçbir şekilde gerçek para karşılığında satılamaz, ticarete dönüştürülemez. Tespiti halinde iki tarafta sunucumuzdan uzaklaştırılır.

* Oyun içerisinde ki mal varlıklarınızı hiçbir şekilde başka bir oyuncunun karakterine veya sizin  başka bir karakterinize aktarılamaz. Tespiti halinde iki tarafta sunucumuzdan uzaklaştırılır.    *Birlik liderleri, birliğe ait olan mal varlıklarının devrini yapmak istediğinde yönetimden izin almalıdır, yönetim onayı dahilinde yeni birlik liderine mal varlığı aktarılabilir.

*Oyun içerisinde ki yaşanılabilecek açıkları kullanarak haksız kazanç elde etmek kesinlikle yasaktır. Tespiti halinde olaya dahil olan taraflar sunucumuzdan uzaklaştırılır. Eğer çevrenizden herhangi biri böyle bir ihlal yapıyor ve buna sessiz kalıyor, bildirmiyorsanız kalıcı olarak sizde uzaklaştırılırsınız. Unutmayın ki "bug abuse" ile elde edilen kazançlar sadece başkalarının hakkına girmek, emeklerini çalmak demektir. Lütfen yapmayın, yapana müsaade etmeyin ve bildirin. Bildirin ki sizin de hakkınız yenmesin. 

 • Irkçılık ve Üslup

* Sunucumuzda kesinlikle ırkçı söylem ve hareketler yasaktır.(Bunların neler olduğu ve nelerin cezai işleme tabii olduğu yönetimin inisiyatifindedir. Yapacağınız rollerde bu konu ile alakalı bir kuşkunuz var ise yapmadan önce yönetim ile iletişime geçiniz.) (Örnek: N Word kullanımı kesinlikle yasaktır.)

* Sunucu içerisinde IC olarak küfür kullanımı serbesttir fakat buna belirli filtreler çerçevesinde izin verilmektedir. Din, dil, ırk ve milli değerlere hakaret etmek kesinlikle yasaktır.
 

* Sunucuda ki herhangi bir oyuncuya OOC olarak küfür veya hakaret etmek kesinlikle yasaktırIC küfür serbest bahanesiyle OOC kin sömürülemez.Oyuncuların birbirlerini OOC olarak kışkırtması, rol dışına çıkmaya zorlaması, ceza almasını sağlamak için kişilerin OOC sorunlarını dile getirmesi kesinlikle yasaktır.

* Herhangi bir kişiyi veya grubu hedef alan ima, gönderme ve saldırı gibi iğneleyici, kışkırtıcı tavırlarda bulunulduğu taktirde cezai işlem uygulanmasının inisiyatifi yönetim ekibine aittir. Bu kararlara itiraz edilmemelidir.

 

* Bulunduğunuz rol dahilinde asla ama asla OOC’e başvurmamanız gerekiyor. “rol dışı konuşuyorum ancak bu rolü kabul etmiyorum, böyle rol olmaz, fail rp yapıyorsun vb.” şeklinde bir konuşma sergilediğinizde sunucudan geçici/süresiz uzaklaştırılırsınız. Şikayetçi olduğunuz konuları direkt olarak oyun yetkililerine ulaştırmanız ve oyun yetkilisinin size dönüş sağlayacağı zaman içerisinde rolü asla bölmeden devam etmeniz gerekmektedir.

 • OOC Reklam

* Sunucumuzda veya bize ait olan platformlarda kesinlikle başka platformların vb reklamını yapmak yasaktır.

 • Diğer

* Başka bir sunucuda oynamak veya “X” sunucuların “WL” listesinde bulunmanız yasaktır. Eğer herhangi bir sunucu içerisinde oynadığınız farkedilir veya duyulursa açıklama yapmaksızın EightbornV sunucusuna giriş yetkiniz alınır. ( Rollerin bölünmemesi, pasif kalınmaması ve geçmişte yapılan sömürüler sebebiyle bu kural eklenmiştir )

* Sunucu ve Teamspeak “IP” adreslerini gizlemek / paylaşmamak zorunludur. Bu konuda tüm “WL” oyuncularımıza güvenmekteyiz. Yayın esnasında veya elinizde olmayan sebeplerden ötürü bahsi geçen adres ifşalanırsa çok hızlı bir şekilde yetkililere ulaşıp, durumu bildirmeniz gerekmektedir.

* Sunucu içerisinde “ses değiştirme” programı kesinlikle yasaktır. Kaliteli ve doğru efektler rol desteği için kullanabilir.

* Mikrofon kullanmak zorunludur. Dilsiz tarzında yüksek emote kullanım yeteneği ve tecrübesi isteyen roller için forum üzerinden başvuru talebi oluşturunuz.

* 15 gün süreyle aktif olmayan kullanıcıların sunucuya giriş yetkileri alınır ve başvuruları iptal edilir. Özel durumlarda ( sağlık, ailevi vb. ) lütfen yetkililere bildiriniz.

 

 • Like 19
 • Thanks 6
 • Haha 1
 • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

 • RRaene changed the title to Sunucu Kurallarımız
 • RRaene locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...