Jump to content

Nazist roller HK.


Gixy
 Share

Recommended Posts

Neo-nazizim rolleri HK.

Neo-nazizim nedir?

II. Dünya savaşından sonra sosyalist düşünceyi devletin başına silahla, üstün güçle geçirmeyi planlayan bir düşüncedir. Nazi dönemindeki Almanya II. Dünya savaşının bitmesi ve Almanya'nın işgal edilmesiyle birlikte müttefik devletlerin eline geçmiştir işgalden sonraki dönemde bu devletler Almanya toplumundan nazist düşünceyi kaldırmayı amaçlamıştır ve bunun için çaba sarf etmişlerdir ancak ellerindeki tüm gücü kullansalar bile Alman ırkındaki bu nazist kesim fikirlerinden vazgeçmemiş ve yaşattırmaya devam etmiştir. 

İdeolojileri nedir?

Neo-nazimin siyasi felsefesi anti-kapitalist ve anti-komünist, ekonomik sosyalizme dayanır bu fikrin babası ise Adolf Hitler'dir.1945, yani II. Dünya savaşından sonra neo-nazi fikrinde bir değişiklik olmuştu sosyalizmi savunmalarından bir yana artık Alman ırkının üstünlüğü üzerindeki baskınlıklarını dindirmişlerdi, bunun temelinde yatan sebep ise artık sosyalizm Alman ülkesi sınırlarında değil tüm dünyaya yayılmış olmasıdır. Neo-nazist düşüncenin solcu görüşle bir çok birleşen noktası olmasına rağmen ikisi de özünde farklı fikirlerdir, neo-nazilerin düşünceleri ulusal devrim olarak da adlandırılabilir.

44052489_Neonazi_2.4.2005_Mnchen.jpg.8f5a5e53665baa6ef71eb0b40b7b32ee.jpg

(Neo-nazist grup gösterileri, 2005 - Münih.)

Neo-nazi yapılanmaları:

Çoğumuz izlemişizidir, neo-nazist düşünce Yahudiliğe karşı mücadele vermiştir ve onlara her fırsatta zarar vermişlerdir, aynı şekilde Türk işçi politikasıyla Almanya'ya giden Türklere de her fırsatta saldırı yapmışlardır, Alman toplumundan da tepki alan bu gruplar kendi fikirlerinden asla yılmadan devam etmektedir. Bu kısımları role dökecek olursak şuan sunucuda Alman ırkçı politikasını sürdürmeniz pek mümkün değil çünkü artık 2020 yılındayız, Almanya'da bu grupların hala var olduğunu ancak eskisi kadar etkili olmadığı biliniyor hala eğer bu konseptte rol yapılacaksa dozunda olmalı ancak Neo-nazist olmanız için Alman kökenli olmanız gerekmiyor sonuç olarak bu grubun manifestosu Hitler'e dayanmakta ve bir Amerikan Hitler'in fikirlerini kendine daha yakın görüp onu yaşatmak isteyebilir. Bu konumda çete rolleri olarak Neo-nazist roller karşımıza ara mahallelerde çıkabilir, yaşları genelde küçük olan ve mahallerinde neo-nazist işareti olan bayraklar asılıdır bu onların simgesidir ve kendi milliyetçiliklerini sergilerler. Amerika'da Alman milliyetçi rolleri yapmak absürt kaçabilir fakat Hitler'in fikirlerini benimseyen bir grup neo-nazist roller bir farklılık katabilir. 

19307179_303.jpg.b37f3cdd257165a26f56c5286f4ebf14.jpg

(Dortmund'ta gerçekleştirilen Neo-nazist eylem)

Neo-nazist grupların selamları/dövmeleri:

Sieg Heil: Yaşasın Zafer!

88: Heil Hitler (8 Rakamı Alman alfabesinde H harfine denk gelmektedir)

14: Halkımızın varlığını ve beyaz çocuklar için geleceği korumalıyız ( Amerikan neo-nazist tarafından bulunmuştur, bu cümle 14 kelimeden oluşmaktadır(İngilizce))

Svastika dövme/kolye: Gamalı haç.

Nazi gamalı haç: Alman ırkını ve aryan ırkını temsil eder.

Neo-nazist grupların giyim tarzları:

Kendilerini askere benzeterek giyinirler genel olarak dazlak olarak adlandırılan saç kesimiyle dolaşırlar, siyah-kırmızı renklerin karışımında veya sadece siyah tonlarında kıyafet tercih ederler ancak bu kesin bir kural değildir.

Amerika'da neo-nazist örgütler:

Önemli kısım burada, sunucuda rol yapacağımız için Amerika'da nasıl bir yol izledikleri bizim için Almanya kısmından daha önemli. Amerikan Nazi Partisinin kurulmuş olması bizim için zaten çok şeyi ifade eder, bu davranış Amerika'da yaygınlamış olmalı ki parti kurmaya kadar gitmiş.

Teksas Aryan Kardeşliği: Beyaz üstünlükçülüğü temsil eden Aryan ırkı nazistlerle hemen hemen hep aynı taraflarda durmuşlardır. Beyaz üstünlükçü ve neo-nazist insanlardan oluşan bu çete kurulduğu zamanın en tehlikeli çetesi olarak kayıtlara geçmiş ve kurdukları hapishaneyi mıntıkaları haline getirerek cinayetler işlemiştir.

Atomwaffen Division: Almanca "Nükleer silah" anlamına gelmektedir, Amerika'da kurulmuş olan neo-nazi terör örgütüdür. ABD'de kurulan sonrasında Avrupa'ya yayılan bu grup 2015'te kurulduğunu bir web sitesi üzerinden duyurmuştur, rol kısmına tekrar dönecek olursak bu gruplaşma üzerinden yola çıkılarak bu örgütün bir kolu şeklinde roller yapılabilir yakın tarihte olan bir grup ve kendi kendilerine yetmeye başarmış bir örgüt.

Nasyonal Sosyalist Kurtuluş Cephesi: Amerikan Nazi Partisinin gençlik kolları olarak kurulmuştur daha sonrasında Amerikan Nazi Partisinde yaşanan bir takım sorunlardan dolayı örgüt haline dönüştürülmüştür. 

Hammerskins: Teksas, Dallas'ta kurulmuş beyaz üstünlükçü gruptur. Grubun yöneldiği tarz diğerlerinden farklıdır, grup rocka yönelmiş ve beyaz üstünlükçü rock parçalar üretmiştir.

Neonazi-skinheads-weiss-und-stolz.jpg.4fe66005b7b6ab263b933e242161dd23.jpg

(Skinheads=Beyaz üstünlükçü)

Final:

Sonuç olarak bütün bunların hepsini role uyarlamak çok da zor değil, bu konu sadece kültür hakkında bilgi vermek için açılmıştır. Bu kültür hakkında izleyeceğiniz belgesel/filmler oldukça fazladır araştırıp daha detaylısını öğrenebilirsiniz. Amerika'da nazist bir oluşum olabilir genel olarak olamaz diye bir algı var ancak nazizim artık Almanya'dan çıkmış küresel bir fikir haline gelmiştir. Böyle roller sunucuya canlılık katacaktır ara mahallelerde Nazi bayraklarıyla rol yapan oyuncular oldukça şehir güvende olmayacaktır 🙂 buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. 

  • Like 13
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...